Wednesday , 20 September 2017 / چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
اخرین مقالات

دیگر مقالات

دلیل ارتکاب گناه در ماه رمضان

95gonah

اگر در ماه مبارک رمضان شیاطین در غل و زنجیرند، پس چرا مرتکب گناه می‎شویم؟ رمضان ماه میهمانی خداست. صاحب این ماه هدیه می دهد به میهمانان خو به اندازه توقعشان و باید گفت گران‎بهاترین هدیه‎ای غیر از  ماه رمضان با ویژگی های منحصر به فرد آن، در هیچ زمان دیگری قابل دسترس نیست، هدیه‎است با نام «خودشناسی». اگر رمضان ... بیشتر بخوانید »

مختار قاتلان امام حسین(ع) را چگونه قصاص کرد +جدول

94mokhtar

مختار در چنین روزی دستور داد بر بالای بام‌ها، نی‌ها را آتش زده و به دنبال آن صدای «یا منصور اَمِت» و «یا لثارات الحسین»، در کوفه طنین‌انداز شد. ۱۴ ربیع الثانی سال ۶۶ هجری قمری با گذشت پنج سال از دهم محرم سال ۶۱  هجری فردی به نام مختار ثقفی برای خونخواهی ثارالله در شهر کوفه قیام کرد که ... بیشتر بخوانید »

چرا امیرالمؤمنین (ع)، زبان را به گرگ تشبیه می کند؟

93imam ali

آن کس که زیاد سخن می گوید، زیاد اشتباه می کند و آن کس که زیاد اشتباه کند حیایش کم می شود و کسی که حیایش کم شد پارسایی اش نقصان می گیرد و کسی که پارسایی اش نقصان گیرد قلبش می میرد.   علمای اخلاق معتقدند کنترل زبان سخت دشوار است چون برای بعضی افراد امکان دارد دست خود ... بیشتر بخوانید »

چرا قرآن زندگی دنیا را آرایش بدون آرامش می خواند؟

94qoran

قرآن اندیشه و عقل انسان ها را خطاب کرده می فرماید بدانید که زندگی دنیا چیزی جز بازیچه، سرگرمی، آرایش بدون آرامش، فخرفروشی و گردآوری اموال و اولاد نیست.   قرآن اندیشه و عقل انسان ها را خطاب کرده می فرماید بدانید که زندگی دنیا چیزی جز بازیچه، سرگرمی، آرایش بدون آرامش، فخرفروشی و گردآوری اموال و اولاد نیست: “اعْلَمُوا ... بیشتر بخوانید »

رحلت یا شهادت پیامبر (ص) حقیقت کدام است؟

94payambar

رسول خدا ص فرمود: هیچ پیامبری یا وصی او نیست مگر آنکه شهید میشود.   وَمَا مُحَمَّدٌ إِلاَّ رَسُولٌ قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِهِ الرُّسُلُ أَفَإِن مَّاتَ أَوْ قُتِلَ انقَلَبْتُمْ عَلَى أَعْقَابِکُمْ وَمَن یَنقَلِبْ عَلَىَ عَقِبَیْهِ فَلَن یَضُرَّ اللّهَ شَیْئًا وَسَیَجْزِی اللّهُ الشَّاکِرِینَآل (عمران آیه ۱۴۴ ) محمد (ص‏) فقط فرستاده خداست‏؛ و پیش از او، فرستادگان دیگرى نیز بودند؛ آیا ... بیشتر بخوانید »

شرافت ماه ربیع الاول بیش از تمام ماه ها است

94rabi ol aval

خبرگزاری شبستان: شرافت ماه ربیع الاول بیش از تمام ماه ها است و براستی بهار ماه ها است، چرا که همه شرافت ها و خوبی ها به وجود نورانی نبی مکرم اسلام است.   به گزارش خبرگزاری شبستان، لحظات، روزها و شب ها و هم چنین ماه ها، جدای آنکه از نظر تکوینی دارای آثار متفاوتی در سیر تکامل انسانی ... بیشتر بخوانید »

حکومت امام حسین(ع) در زمان رجعت آخرین حکومت است؟

94imam hosein1

خبرگزاری شبستان: اصل رجعت ائمه یعنی اینکه امامان بعد از ظهور امام زمان برخواهند گشت. امری است که در بسیاری از روایات و دعاهای ما وارد شده. به طوری که ما در زیارات اهل بیت می گوییم ایمان داریم به رجعت شما و اینکه امامان برخواهند گشت. خبرگزاری شبستان: یکی از اعتقادات شیعیان این است که در زمان ظهور در ... بیشتر بخوانید »

احیاگر جهان کسی نیست جز وارث عاشورا

94imam hosein v imam mahdi1

خبرگزاری شبستان: حسینیان همیشه زنده اند و زنده خواهند بود و جهان را زنده خواهند کرد. احیاگر جهان کسی نیست جز وارث عاشورا، وارث حسین مظلوم و رهبر حسینیان زمان مهدی موعود(ع).   خبرگزاری شبستان: عاشورا هیچ وقت در کربلا نماند و محصور در گذشته نشد. عاشورا، تمامیت آینده شد و هر ساعت و روز و ماه و سال و ... بیشتر بخوانید »

آیا امام حسین(ع) و یارانشان از زخم های جنگ درد کشیدند؟

94imam hosein2

جابر از امام باقر(ع) نقل کرده است که فرمودند: «امام حسین(ع) پیش از شهادت، به اصحاب خود فرمود: «رسول خدا(ص) به من فرمود: «فرزند! تو به زودی به [کربلای] عراق برده می‌شوی و آن سرزمینی است که در آن، پیامبران و اوصیای پیامبران با هم دیدار کنند جابر از امام باقر(ع) نقل کرده است که فرمودند: «امام حسین(ع) پیش از ... بیشتر بخوانید »

آمار تکان‌دهنده از جنایت لشکریان یزید در مدینه

94harre

هنگامی که لشکر یزید در سال ۶۳ هجری وارد مدینه می‌شوند، نه تنها حرمت شهر پیامبر(ص) را حفظ نمی‌کنند، بلکه جان و ناموس این شهر، سه روز بر لشکریان حلال می‌شود. در ۲۸ ذی‌الحجه سال ۶۳ هجری قمری در شهر مدینه انقلابی علیه دستگاه ظالم یزید به وقوع پیوست، زیرا این انقلاب در راستای عکس العمل به شهادت امام حسین(ع) ... بیشتر بخوانید »

روزی که حضرت عباس (ع) سقا نام گرفت

94abbas2

عباس بن علی (ع) و نافع بر تمام همراهان عمرو حمله بردند و راه را گشودند و به پیاده ها گفتند بروید. از اصحاب عمرو بن حجاج تعدادی به قتل رسیدند، اما هیچ کس از یاران حسین بن علی (ع) صدمه ای ندید و همه با آب به اردوگاه بازگشتند. امام و یارانش آب نوشیدند و از آن روز عباس ... بیشتر بخوانید »