Wednesday , 20 September 2017 / چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
اخرین مقالات

اشعار مهدوی

مناجات با امام زمان(عج) در ماه رمضان

95imam mahdi

باید دری برای مناجات وا شود تا درد بی‌دوای گناهم دوا شود باید کسی که نزد خدا دارد آبرو وقت سحر به یاد دلم در دعا شود باید ز آبروی خودش خرجِ من کند تا واسطه میان من و کبریا شود بی‌واسطه خدا ، بخدا رد کند مرا بی‌واسطه دعای سحر، بی‌بها شود یابن الحسن بیا و مرا آبرو بده ... بیشتر بخوانید »

شعر/ مجتبای دگر فاطمه(س)

93imam hasan askari1

شعر حاج محمود ژولیده در مدح امام حسن عسکری(علیه‌السلام) را در ادامه می‌خوانید. از ازل آب و گلم گفت: که من کوثری ام فاطمی دین و حسینی، حسنی، حیدری ام همه ی دلخوشی ام ای گل زهرا (س) این است که خوش اقبال از این مرحمت داوری ام سر در قصر بهشتی دلم بنوشتند که مسلمان مرام حسن عسگری ام ... بیشتر بخوانید »

خواب بودم، خواب دیدم مرده ام

00emam-hossein-shafaat

خواب بودم، خواب دیدم مرده ام/ بی نهایت خسته و افسرده ام/ تا میان گور رفتم د ل گرفت/ قبر کن سنگ لحد را گل گرفت/ روی من خروارها از خاک بود/ وای، قبر من چه وحشتناک بود! بالش زیر سرم از سنگ بود/ غرق ظلمت، سوت و کور تنگ بود/ هر که آمد پیش، حرفی راند و رفت/ سوره ... بیشتر بخوانید »

دست از طلب ندارم تا کام من بر آید

93imam mahdi1

دست از طلب ندارم تا کام من بر آید یا تن رسد به جانان یا جان زتن برآید بنمای روی که جان ها گردد فدای رویت بگشای لب که فریاد از مرد و زن بر آید هر قوم راست راهی، شاهی و قبله گاهی ماییم و درگه تو تا جان ز تن برآید از کوی خویش بفرست سوی امیدواران بویی ... بیشتر بخوانید »

نامه ی اعمال

00imam mahdi3

پای در زنجیر زمین دست ها سوی  خدا دلم من اما در مسیر طپش ساعقه ها تکه تکه شده از دوری تو و توهم زده ی شهر شده چشمانم وخجالت زده ی ماه نگاهت، جانم ای مسیحا، نفسم بند آمد از غبار و از دود ای مسیحا، نفسم بند آمد ز غم دوری تو ای گناهی که مسافر هستی هر ... بیشتر بخوانید »

زندان گناه

asman

تن من زندان است و منم زندانی تن من زندان است و منم زندانی مانده ام در دل ِ این کالبد نفسانی عشق در دام هوس روح حبس الابد بند قفس آدمی زندان است و من آن مانده به خواب تشنه جرعه ای از صافی ناب در تکاپوی خیال لب آب در فراسوی سراب مانده ام در مرداب آرزوها ، ... بیشتر بخوانید »

میرسد روزی که بی چون و چرا می بینمت/میرسد روزی که ای شاه وفا می بینمت

93imam mahdi7

میرسد روزی که بی چون و چرا می بینمت میرسد روزی که ای شاه وفا می بینمت عامل وصل من و تو ذوق بارانی بود میرسد روزی که با حال بکا می بینمت میرسد روزی که تکیه میدهی بر کعبه و در کنار خانه ی امن خدا می بینمت من امید وصل دیدار تو را دادم به دل یوسف گمگشته ... بیشتر بخوانید »

شعر/ آقا به‌خاطر دل زینب(س)ظهور کن…

00zohoor1

شعری زیبا درباره امام زمان عج در عصر جمعه – ۰۴ بهمن ۱۳۹۲ – تقدیم به خوانندگان مشرق می شود. این روزها که شیعه کشی رخ نموده است شاید نوید آمدنت را دلالت است آقا! شکایت دلمان را کجا بریم “عجّل علی ظهور” شما اوج حاجت است کوفی شده زمانه و هیچ اعتماد نیست حتی به حرف ما که دعامان شهادت ... بیشتر بخوانید »

شعر حافظ در وصف امام زمان(عج)

00imam mahdi7

لسان الغیب این غزل را در وصف حضرت صاحب الزّمان سروده، و از غیبت و انتظار وى یاد کرده، و خود را از مشتاقان و شیفتگانش معرّفى نموده است.     در کتاب خواندنی “روح مجرد” (صص ۵۲۰-۵۲۳) نوشته : لسان الغیب این غزل را در وصف حضرت صاحب الزّمان سروده، و از غیبت و انتظار وى یاد کرده، و ... بیشتر بخوانید »

إِنَّ الحُسَـینَ مِصـباحُ الهُـدی وَسَفینَــه النّجاه

00hosein

امام صادق علیع السلام فرمودند:”همه ی ما کشتی نجات هستیم اما کشتی جدم حسین وسیع تر و در دریاهای خروشان سریع تر است… خواب دیدم خواب اینکه مرده ام، خواب دیدم خسته و افسرده ام روی من خروارها از خاک بود، وای قبرم چه وحشتناک بود تا میان گور رفتم دل گرفت، قبر کن سنگ لحد را گل گرفت بالش ... بیشتر بخوانید »

از کوفه شکوه دارم…

00koofeh

امشب غروب شمس عدالت شود پدید پشت زمین ز داغ فراق علی خمید دستش به بند و فاطمه اش را کتک زدند مظلومتر ز حیدر کرار کس ندید… *** امشب به شهر کوفه ستم برملا شود خالی ز هر عدالت و پر از بلا شود امشب علی رسیده به افطار آخرش مهمان بود به سفره اطعام دخترش هر لحظه اش ... بیشتر بخوانید »