Wednesday , 20 September 2017 / چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
اخرین مقالات
رمضان ماه امام زمان(عج) است

رمضان ماه امام زمان(عج) است

حجت الاسلام والمسلمین میردامادیان گفت: ماه مبارک رمضان ماه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) است؛ ایشان حقیقت و منبع برکت هستند و اگر از ما راضی باشند، برکت و مغفرت خداوند متعال نیز به ما عنایت می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میردامادیان در سخنرانی پیش از قرائت دعای کمیل در مسجد مقدس جمکران گفت: ماه مبارک رمضان به دلایل مختلفی ماه امام زمان عجل الله تعالی فرجه است؛ قلب ماه مبارک رمضان شب قدر است و ملائک، مقدرات را به پایین می آورند و به امام زمان عجل الله تعالی فرجه ارائه می دهند.

استاد حوزه علمیه اظهار کرد: مضمون دعای «اللهم ادخل علی اهل القبور السرور» آرزوهایی است که انسان باید تفکر کند که آیا می شود روزی برسد که هیچ فقیری بر روی زمین نباشد؛ در روایات آمده که این اتفاق در زمان ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه رخ می دهد و همه فقرای عالم غنی می شوند، همه گرسنگان عالم سیر می شوند و هیچ فسادی در جهان وجود نخواهد داشت.

وی افزود: در نخستین فراز این دعا نیز اشاره شده که سرور و شادی را وارد قبرها کن؛ در روایتی آمده است که در زمان ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه اموات در داخل قبرها مسرور می شوند و به دیدن هم می روند و به هم تبریک می گویند؛ این دعاها و روایات نشان می دهد که ماه رمضان، ماه امام زمان عجل الله تعالی فرجه است.

حجت الاسلام میردامادیان ادامه داد: در روایاتی نیز آمده که ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه در ماه مبارک رمضان است؛ از امام باقرو امام صادق علیهما السلام درباره صیحه آسمانی روایت داریم که منظور همان صیحه پیش از ظهور حضرت حجت است و آن در بیست و سوم ماه مبارک رمضان اتفاق می افتد.

وی افزود: پیامبر اکرم صل الله علیه و آله نیز به نشانه های ماه مبارک رمضان اشاره کرده و می فرمایند: ماه مبارک رمضان به سوی شما می آید؛ اینگونه برداشت می شود که گویی این ماه، یک موجود زنده است که در روز قیامت یکی از شاهدان روز قیامت، همین شهر الله است.

کارشناس مسائل مذهبی تأکید کرد: ماه مبارک رمضان ماه تنبه و تذکر است و در دعای روز اول این ماه از خداوند متعال می خواهیم که ما را از خواب غفلت بیدار کند؛ بعضی اوقات که انسان غافل می شود، مشکلاتی برای او پیش می آید و برای برطرف کردن این مشکل، به دعا و زیارت متوسل شده و مقداری چشمش باز می شود و از خواب غفلت بیرون می آید.

وی با بیان این مطلب که خداوند متعال به انسان ها نعمت های ظاهری و باطنی فراوانی داده است، گفت: انسان باید نعمت های گسترده الهی را ببیند و در قرآن کریم نیز بسیار درباره نعمت های الهی یادآوری شده است؛ برکت یعنی آن چیزی که همراه با سعادت و خوشبختی است.

حجت الاسلام میردامادیان ابراز کرد: زکات مال و صله رحم است که برکت را در زندگی انسان جاری می کند؛ حقیقت و معدن برکت، امام زمان عجل الله تعالی فرجه است؛ حقیقت رحمت خداوند متعال امام زمان است؛ خداوند متعال در لوحی امام زمان را رحمه للعالمین معرفی کرده است.

وی اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه مغفرت است؛ در این ماه از خداوند متعال می خواهیم که ما را ببخشد و از گناهان ما درگذرد. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند که کسی که در این ماه مورد رحمت قرار نگیرد، بدبخت و شقی است؛ در ماه مبارک رمضان باید به یاد تشنگی و گرسنگی آخرت باشیم.

سخنران و مبلغ حوزوی بیان کرد: در این ماه عزیز رحمت، برکت و مغفرت با هم می آید و اگر امام زمان از ما راضی شود، خداوند متعال هم ما را می بخشد؛ همه برکات و مغفرت ها در سایه ایشان به ما عنایت می شود.

وی تأکید کرد: اگر محبت امام زمان را داشته باشیم از آتش آخرت نجات پیدا می کنیم؛ در سوره مبارکه مریم آمده که خداوند متعال همه را وارد آتش جهنم می کند مگر کسانی که محبت اهل بیت علیهم السلام را داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


(مهم)